Březen 2009

Nejhehzčíí diplomeeeck :D:D:D

30. března 2009 v 22:47 | krysoletka |  Moje SB

Pěknej chlap :)

30. března 2009 v 22:35 | krysoletka |  CelebrityTom Beck, který hraje v Cobře 11 vrchního komisaře Bena Jägera je nástupcem Chrise Rittera.

Tom Beck měří 184 cm. Má hnědé oči, a jak je vidět i tmavě hnědé vlasy. Mluví anglicky a francouzsky. Podle jeho CV (Curiculuum Vitae) umí hrát na 4 hudební nástroje a zvládá pět tanců. Dále umí šermovat. Studoval herectví na Bavorské divadelní akademii Augusta Everdinga.

Mohli jsem ho vidět v televizi např. v seriálech UNSER CHARLY (kde hrál např. i Johannes Brandrup) nebo v POLIZEIRUF - TOD IM BALLHAUS. V divadle hrál například v muzikálu GREASE (Theater St.Gallen) nebo v ELLING (Metropol Theater in Munich). Objevil se také na SAT 1 ve filmu Beim nächsten Tanz wird alles anders.
Film/TV
2008 - Inga Lindström
2008 - ProSieben FunnyMovie: Dörte's Dancing
2008 - SOKO 5113
2008 - Forsthaus Falkenau
2007 - Miss Lucifer
2007 - Beim nächsten Tanz wird alles anders
2007 - Frauen der Parkallee
2007 - Unser Charly
2006 - In aller Freundschaft
2006 - Polizeiruf 110
2005 - Alles außer Sex
2005 - Reblaus
2004 - Eine unter Tausend
2004 - Krasser Deal
zdroj:kobrackarodina.blog.cz

Zrušit.......nezrušiit??

28. března 2009 v 0:41 | krysoletka |  O krysoletka.blog.cz
Lidiičkyy přemýýšlíím,že zrušíím blog :(
Dochází mi inspirace..dochází mi energie..a všechno :(
Nemám další nápady ale nechci přijít o lidičky,co se mi tady věnovali a podporovali mě :(
Tak mi poraďte,co dáál :(
Čekám na Vaše komentáře.. :((

Můj páníček je debil..:)

25. března 2009 v 11:32 | krysoletka |  Zajímawosti

Nový diplom od Nikkolky :)

24. března 2009 v 13:49 | krysoletka |  Moje SB

Kdo je lepší máma???

24. března 2009 v 13:41 | krysoletka |  Zajímawosti

Palma-sebevrah z Madagaskaru

23. března 2009 v 14:34 | krysoletka |  Zajímawosti
Věřili byste tomu? Po celá staletí,se schovával tento vzácný a nový druh palmy v hlubokých,nepřístupných džunglích Madagaskaru, kde se dal zahlédnout pouze z kabin letadel. Nikdo ji však nespatřil, až do nedávné doby, kdy byla objevena a zdokumentována britskými vědci, kteří tak tímto počinem obohatili už tak obrovskou škálu různých palem o nový kus. To nejzajímavější na ní však je fakt, že po dosáhnutí výšky cca 21 metrů a vykvetení, ztrácí veškerou sílu potřebnou na přežití a umírá. Rozhodně patří k jednomu z největších vědeckých zázraků poslední doby.

Tento zvláštní druh palmy byl skryt botanikům všech zemí po stovky, snad dokonce tisíce let v bažinách na ostrově Madagaskar ležícím východně od Afrických břehů. "Spolu s tím, že tato palma je úžasnou a neobvyklou vědeckou senzací, je to také fenomenální druh s velmi zvláštním cyklem života," dodal odborník na slovo vzatý, působící v Královských botanických zahradách v londýnském Kew, doktor John Dransfield.

Palma, dosahující výšky kolem 21 metrů, jenom jedenkrát za život vykvete tvoříc květy velmi bohaté na pyl sestavené do spirálovitých tvarů. Je to ráj pro opylovače z hmyzí říše, kterých se kolem této rostliny nepohybuje zrovna málo. Jakmile dokončí výkvět, je natolik vyčerpána ztrátou všech možných živin, že její organismus přestane fungovat a zkolabuje. Dosud však není známo, jak dlouho to palmě trvá než dosáhne stádia kvetení. Neřadí se rozhodně mezi žádné drobečky, rozpětí její koruny je cca 10 metrů a je vidět už z dálky, proto je velkou záhadou, proč ji přírodovědci objevili až nyní.
Doktor Dransfield ještě dodal:"Fakt, že jsme tuto palmu neobjevili již dříve, ikdyž je tak monstrózní, je opravdu neuvěřitelný." Nyní můžeme pouze přemýšlet nad tím, zda nám nezůstaly skryty ještě nějaké unikáty.

Je možné přežívat pouze pomocí piva???

19. března 2009 v 13:52 | krysoletka |  Zajímawosti
Už od dávných časů je pivo nedílnou složkou lidské potravy pro svou velice výživnou hodnotu, proto jej nazýváme jak "tekutý chléb". Například ve starověkém Egyptě bylo pivo právě kvůli této významné vlastnosti podáváno dělníkům jak část jejich mzdy. Dokonce i zhýčkané dvorní dámy anglické nepohrdly a nějakou tu rundu si daly a za vlády Jindřicha VII. byl v námořnictvu tohoto ostrovního království galon(4,5 l) piva nepostradatelná součást výživy posádek korábů.

Za pověst jakou pivo má, vděčí tomu,že je vyráběno ze sladového ječmene, který obsahuje velké množství různých vitamínů. I dnes, kdy jsou některé původní složky piva nahrazovány různými granuláty, se stačí podívat do tabulky výživných hodnot a uvidíme, že pouhý půllitr piva nám dodá více než 5% doporučené denní dávky hned několika vitamínů např.: B9, B6 nebo B2. Naopak další vitamíny jako A, C a D v něm chybí

Ačkoliv by bylo mnoho dobrovolných zájemců z řad notorických pijáků na tento určitý experiment, který by dokazoval skutečnost, že na pivu se dá přežít, bylo by to neetické a přes byrokracii, která vládne světem by tato zkouška neprošla. Avšak jeden z našich předků, jistý John Clephane, doktor anglického námořnictva, se pokusil v období sedmileté války(1756-1763) tento výzkum zrealizovat. Jeho práce spočívala v klinické studii na posádkách 3 lodí vypravenách z Anglie do Ameriky.

Loď Grampus byla vybavena velkou zásobou piva, které tvořilo jediný zdroj tekutin(dle mého názoru, loď snů). Zbývající 2 lodě, které Gampus doprovázely, měly zásoby pouze obyčejného pití. Plavba byla prodloužena neobvykle špatným počasím a po příjezdu do Ameriky Dr.Clephane hlásil,že na palubách doprovodných lodí Daedalus a Tortoise je 112 a 62 námořníků jejichž stav vyžadoval hospitalizaci. Naopak na "pivní" lodi Gampus jich bylo pouze 13, což je nevyvratitelný důkaz o výživnosti piva co se energie a vitamínů týče.

Musíme však podotknout, že denní dávka, která na jednoho námořníka čítala 8 piv, silně překračovala průměrnou spotřebu alkoholu. Můžeme jen tušit, v jakém stavu se nacházela jejich játra, která dostávla náležitě zabrat. Z toho vyplývá, že přežití na pivu, ač to leckterému z vás zní jako sen, nebude to pravé ořechové pro dlouhý život. Ovšem v dnešní době by se mohlo použít nealkoholické pivo. To už by za experiment stálo.

Jak dlouho se dá na pivu přežít? Tuhle otázku by bylo záhodno položit odborníkům na slovo vzatým, bavorským mnichům, kteří ve svých klášterech vyrábějí už po staletí piva bavorského typu(tmavý ležák). V té době však neplnilo pivo u mnichů úlohu komerční, ale bývávalo vařeno na přežití období půstu a skvěle zahnalo chuť na jídlo.

To to muselo v tom klášteře vypadat. :p

Proč má pivo bílou pěnu???

19. března 2009 v 13:46 | krysoletka |  Zajímawosti
Jak je možné, že pěna například černého piva má bílou barvu? A v čem se tato pěna liší od normální pěny do koupele? Na tyto otázky si odpovíme v následujícím, článku.

Jistý anglický ,,vědec" zkoumal podstatu tohoto problému. Nalil si sklenici černého piva a jeho pěnu podrobil podrobnému rozboru pod mikroskopem. Na rozdíl od pěny do koupele je pivní pěna tvořena stejně velkými kulatými bublinkami o průměru 0.1 až 0.2 mm, plujícími v pivě.
U okrajů pěny je možno najít osamocené bublinky. Pohled skrz ně nám prozradí podstatu problému. Tyto bublinky se totiž chovají jako malé čočky rozptylky. Tak jako má průhledná skleněnka větší index lomu světla, než okolní vzduch a můžeme ji využít jako silnou lupu, kulaté bublinky v pivě světlo rozptylují, protože v nich obsažený vzduch má nižší index lomu než okolní kapalina.


Následkem toho je světlo, pronikající na povrch bublinky rozptýleno do nejrůznějších směrů. Část světla se navíc odráží zpět, což také přispívá ke změně barvy. Světlo, které se k nám vrací má jinou vlnovou délku. Pěnu tedy vnímáme jako bílou.
S pěnou u piva je to stejně jako s mraky. Mraky se skládají z mikroskopických kapek vody a když touto kapkou projde světlo, vrací bílý odstín. Tento efekt se nazývá Mierův rozptyl.
Ha..!

16. března 2009 v 22:34 | krysoletka |  O krysoletka.blog.cz
Nesmějte se mi.
Ale mám radost..normálně jsem konečně překročila 600..
Píšu o návštěvnosti..já vím,že Vy máte tolik lidiček na blogu týdně..ale mě to mile překvapilo..na to,že začínám

Takže jen tak dál !!!
Ať jednou můžu slavit 6 000Fotbalista se pokoušel vyrovnat, dostal kulku do hlavy

15. března 2009 v 19:37 | krysoletka |  Zajímawosti

Fotbalista se pokoušel vyrovnat, dostal kulku do hlavy

Bagdád - Bezpečnostní situace v Iráku se zlepšuje, ale bude trvat zřejmě ještě dlouho, než si tu lidé zvyknou řešit nepříjemné situace mírumilovným způsobem.
Před rokem a půl, kdy bylo zdejší násilí na vrcholu, vyhráli iráčtí fotbalisté překvapivě mistrovství Asie a během bouřlivých oslav se tento sport stal na krátkou dobu symbolem jednoty v sektářsky rozdělené zemi.
V neděli se však ukázalo, že nenávist může v Iráčanech vyvolat právě fotbalové utkání.

Podle internetové stránky BBC zastřelil divák jednoho z hráčů přímo na hřišti a to v okamžiku, kdy se hráč snažil skórovat. K vraždě došlo v poslední minutě zápasu ve městě Hilla, kde se utkali místní rivalové Sindžár a Buharíja.

Podezřelý, který měl střelit hráče do hlavy, byl zadržen iráckou policií a je nyní vyslýchán.
Zřejmě nejznámějším zavražděným fotbalistou byl kolumbijský reprezentační obránce Andrés Escobar, který byl zastřelen na ulicích Medellínu v roce 1994. Podle jeho přítelkyně vrah vykřikl "gól" při každé z dvanácti kulek, které do jeho těla vpálil.

Krátce předtím si dal Escobar na mistrovství světa ve Spojených státech vlastní gól a Kolumbie kvůli tomu vypadla. V důsledku toho přišli na sázkách o velké peníze kolumbijští obchodníci s narkotiky.

zdroj:aktualne.cz


Pěknýý vííkendíík..

15. března 2009 v 12:40 | krysoletka |  O krysoletka.blog.cz
Napište mi robátka copak děláte hezkýho..v neděli..
Nám se doma nudili děti,takže to dopadlo tak,že tady jede dětská díza..blbnem..cpeme se popcornem..a kolou..(já ochucenou vínečkem :))
A je to vážně paráda..zkuste to :D
Momichodem Terinka má krásný šatičky s křidýlkama :)
Musim Vám to vyfotit..a šoupnout na blog :)
Je překrásná :)
Tak Vám přeju,ať si užijete volna jako my :)

Jsem v rozstřelu..

14. března 2009 v 13:09 | krysoletka |  O krysoletka.blog.cz
Tak jsem se dostala do rozstřelu s mým SB Goldie..
Měli jsme stejný počet bodů..
Do pondělí pro mě můžete hlasovat tady

A Abych Vás měla z krku..už v pátek :D

13. března 2009 v 8:35 | krysoletka |  Moje SB
Tak mým rozmilým sbéčkům..přeju krásný víkend..:)
Obrázky a Animace

Brý ráááno..

13. března 2009 v 8:13 | krysoletka |  O krysoletka.blog.cz
Brýý ráno..brý ráno..:D
To je písnička z nějaký pohádky ne?? :D
Dneska jsem měla úplně šílený sny zase..:(
Jak mi ségra pořád pouští Rasmusáky..tak se mi pořád zdá o tom jejich zpěvákovi,co jsem ho fotila :)
A opravdu někdy to jsou velice zajímavé sny...:D
Budu si muset o snech přečíst nějakou odbornou literaturu..protože jestli tohle něcpo znamená,tak to bude ještě se mnou zajímavý..:D
Nemyslim třeba konkrétně tyhle sny..ale tak obecně..co se mi poslední dobou zdá :)
Myslim že jsem nový případ pro cvokaře :D
Se ženskou jsem nesehnala :(

Kulturní vložka.. XD

12. března 2009 v 12:10 | krysoletka |  O krysoletka.blog.cz
Tak jsem zjistila,že se se mnou nikdo nechce fotit..nevíte proč?? :D
Prej jim kazim foptky :D (vpravo nahoře..) :D
Nee..chtěla jsem Vám ukázat,jak dobře se u nás chodí na pivko..:D
Ale musíte mít sebou správný lidičkyy :) Nikkolko přijeď!!! :D

A tady jsem s Kamarádkou Zuzkou a s našim Kájou..:D
Abyste tomu rozuměli,tak já se ukouřim,Kája uchlastá..a Zuza se uchlastaj.. :D
Nevím..asi sme byli mooc :D
joo a kamarád Míla tam chrápe..ale bojim se,že ten si na nic nehraje XD

Smajlíik :D

11. března 2009 v 15:37 | krysoletka
Já vim,je to nechutný,ale musim se přiznat,že mě to celkem rozesmálo :D
A kdo má hodně rád tyhle "hovňousovský" fotky..ať si klikne sem

Jak jsem dopadla..??

8. března 2009 v 19:14 | krysoletka |  Soutěže o nej..
V soutěži o nej.herce jsem skončila na 2 místě..
S Heathem Ledgerem..a tímto Všem co mi dali hlas moc děkujii!!
A tady se můžete podívat na diplomky,co jsem dostala :)
Diplomek se stupínkama vítězů mi přijde moc originální :)